Álmos technika

                        Kérdezz minket!

MENÜ

A keskeny, kifinomult, csillogó külső számos multimédiás alkalmazást takar: a Monte (S5620) egy csúcskategóriás készülék teljesítményét és stílusát nyújtja, megfizethető áron. A vibrálóan kontrasztos ezüst és fekete borításával, valamint felhasználóbarát TouchWiz 2.0 Plus kezelőfelületével a Monte a legújabb kedvenc érintőképernyős modell lesz.

A Samsung Monte segítségével használója bárhol és bármikor hozzáférhet Facebook vagy MySpace profiljához, és ezt kiegészíti a Twitter és Bebo widget és multi-IM lehetőséggel a csevegéshez. A készülék neten való böngészésre is kiváló, egy mozgásérzékelő segítségével automatikusan forgatja a képernyőn látható képet, amikor a telefont mozgatjuk.

A mobil életmódot élők tökéletes társaként a Monte-t egy Google Latitude által támogatott A-GPS-szel is ellátták, így segítségével bárki közölheti ismerőseivel, hogy éppen hol tartózkodik, a közelben lévőkkel pedig a szoftverből való kilépés nélkül kezdhet közös programot szervezni.

A mobil többi szolgáltatása között érdemes megemlíteni a Wi-Fi kapcsolatot, az Exchange ActiveSync-et Outlook-hoz és a Google Sync plugint is. Ezek teszik lehetővé, hogy használója egyidejűleg tudja frissíteni Outook naptárát és Facebook profilját anélkül, hogy az alkalmazásokat külön el kellene indítania.

A kiváló képminőségről egy 3 colos, 16:10 arányú WQVGA felbontású LCD kijelző gondoskodik. A Monte 3.2 megapixeles kamerával is rendelkezik, melyhez mosoly- és arcfelismerés funkció, valamint panorámafotó készítési lehetőség is társul. 
Zenefelismerés funkciója azonosítja a hallgatott zeneszámot: csak fel kell venni egy kis részletet a számból, elküldeni a szerverre, és pár pillanat múlva megjelenik a zeneszám címe és előadója.

A Samsung Monte egyujjas zoom-jának használatával a felhasználók egy kézzel zoom-olhatnak, míg az Intelligens feloldás használatával mindössze egyetlen betűt kell a képernyőre rajzolniuk, és a menü máris rendelkezésükre áll.

SonyEricsson C905 ismertető

Felbontás: 8,1 effektív megapixel (3264x2448)
Optikai zoom: nincs
Videorögzítés: 240x320, hanggal
LCD kijelző: 2,4", 240 x 320 QVGA
Memóriakártya: M2 + 160MB belső memória
Energiaellátás: Lítium-Polymer
Aktuális bruttó kisker. ára: kb. 115 000 Ft

A SonyEricsson C905 nem az első olyan telefon, amelyről azt állítja a gyártó hogy egyben teljes értékű fényképezőgépként is funkcionál. A korábbi modellek estében ezt az állítást nem lehetett komolyan venni, különösen ha az ilyen készülékeket összehasonlítottuk egy olcsó, belépőszintű márkás kisgéppel. Azonban azóta sok víz lefolyt a Dunán és a technika sokat fejlődött (bár ez erősen nézőpont kérdése).

A dolog odáig fajult, hogy jó ideje már tanulmányok és statisztikák is készültek arról, hogy a jövőben a kompakt kategória felhasználói kamerás mobilt, vagy különálló fényképezőgépet fognak-e használni, és sokak szerint a kamerás mobilok lesznek népszerűbbek. Tesztgépünkben 8 megapixeles szenzor és Xenon vaku van, ami önmagában azt mutatja, hogy a gyártó nagyon igyekszik elhitetni velünk hogy ez egy valódi fényképezőgép - a gyár magyar nyelvű honlapján a nem éppen szerény "tökéletes képek" jelzőt olvashatjuk .

Ezért mi most hiszünk az állításoknak, és kizárólag ilyen szempontból fogjuk vizsgálni a SonyEricsson C905-öt: ez tehát egy szokásos fényképezőgép teszt. Azért tesszük ezt, mert a propaganda feljogosít bennünket erre - nem vagyunk tehát igazságtalanok sem a gyártóval, sem a termékkel szemben. Inkább információval szeretnénk szolgálni azoknak, akik hezitálnak: kamerás mobilt, vagy külön kiskompakt gépet vegyenek a meglévő mobil mellé, vagy karácsonyi ajándékot készülnek venni kedvesüknek. Ez a rendhagyó teszt tehát abban a szellemben készült, hogy a SonyEricsson C905 egy korszerű, belépőszintű fényképezőgép.

Kívülről

A készülék hátlapján lévű objektív takaró elcsúsztatásával afféle metamorfózison megy át a gép és próbál fényképezőgéppé válni. Ilyenkor a kijelzőn megjelenik az élőkép, és a hátlapon a ma divatos vakító kék színben kezdenek világítani a fotózáshoz szükséges funkciókhoz tartozó gombokon az ikonok. Ilyenkor tehát azt kell érezenünk, hogy fényképezőgép van a kezünkben.

Az egész termék mind anyagaiban, minőségben és megoldásokban valódi prémium kategória. Fényképezőgépre nemigen hasonlít. De ebben a kategóriában ez nem hátrány, van már olyan kiskompakt gép a piacon melyről kívülről nem lehet megállapítani, hogy mi is valójában. A lényeg az, hogy a C905 nagyon szép, és mérete is szinte ideális, fényképezőgépnek még éppen elmegy. Ráadásul a fém váznak, egyes fém alkatrészeknek és az erős műanyagoknak köszönhetően megfelelően masszívnak is tűnik. Az objektívtakaró is fémből van, mozgása egyszerre határozott és finom.



Klasszikus értelemben véve egy kézzel nem jó a gép fogása, mivel éppen hüvelykujjunk alá esnek az iránygombok. Igaz, mozgásuk viszonylag kemény, fotózás közben mégis az ember állandóan arra figyel nehogy megnyomjon valamit. Ráadásul nem tudunk zoomolni (igaz nem is érdemes, de erről később), mivel a zoom billentyű a bal kéz felé esik. A kétkezes fogás ezen a problémán azonnal változtat. Picike gép létére tehát a kétkezes fogás nevezhető optimálisnak. Ilyenkor hüvelykujjunkkal támasztjuk meg alulról a gépet, szépen kézreesik az exponáló gomb és zoombillentyű és a kezelőgombok is kéznél vannak. A stabil fogásban segít a hátlapi, tapadós gumiborítás.

A memóriakártya - mivel ez egy fényképezőgép - kívülről helyezhető a készülékbe. A nyílás a gép alján található (természetesen a gép vízszintes, fényképezőgép-szerű alkalmazásánál), és egy kipattintható ajtó védi. A gyári csomagban található egy adapter is, mely éppen úgy néz ki, mint egy bicskaszerűen kinyitható pendrive. Ebbe helyezhető a memóriakártya, így lényegében fényképezőgépünkkel elkészített fotóink bármilyen számítógépes környezetben letölthetőek.

Video kimenet is van a gépen, egy külön megvásárolható gyári kábel formájában, tehát szabvány videokábelt nem használhatunk a géphez. Van viszont a csomagban USB kábel, bár szintén nem szabvány - a készüléken nem normál USB aljzat van, tehát csak a gyári kábelt tudjuk használni. Állványmenet nincs a gépen, van azonban szintén a megvásárolható tartozékok listájában egy mini állvány, amely megintcsak nem szabvány, tehát csak ezzel a készülékkel használható - a C905-öt tehát szabvány állványra nem lehet felrakni.

Kijelző, kereső

A 2.4 collos 240x320 pixeles, TFT QVGA kijelző képe első ránézésre nagyon szép. A színek is szinte realisztikusnak mondhatóak, csak egy kicsit túltelítettek, ennyi belefér. Az biztos, hogy az olcsó kategóriában szép számmal léteznek ennél rosszabb színvilággal rendelkező kijelzők is. Fényereje átlagos, erős napsütésban már nagyon problémás vele a fotózás.

Mozgás közben azonban az első ami feltűnik, hogy nagyon lassú a képfrissítés, esemény követésére teljesen alkalmatlan. Nagyon kellemes figyelmesség viszont, hogy az elkészült fotók nézegetésekor a készülék a képet mindig az aktuális pozícióhoz igazítja. Ha például a telefon (bocsánat, fényképezőgép) álló helyzetben van a kezünkben és fekvő képet nézünk, csak elfordítjuk és a kép magától elfordul és kitölti a képernyőt.

A képernyő "Mineral Glass" nevezetű üveglappal van lefedve, ami a gyár szerint karcmentes. Megpróbáltam összekarcolni, először csak finoman a szélén, majd felbátorodva egyre intenzívebben, majd végül jó erősen mindenhol, de nem sikerült. Ez szuper dolog, használat közben nem kell vigyázni a képernyőre, mint ahogy szinte minden egyéb fényképezőgép esetében.

Átnézeti kereső - csak az illendőség kedvéért - nincs a gépen.

Menürendszer, üzemmódok

A gép kezelése, bár nem igazán fényképezőgép-szerű mégis egyszerű, semmilyen problémát nem okoz. A képernyő jobb oldalán lévő három ikon a jobb oldalon lévő három hozzárendelt gomb funkcióját jelzi. Ezek közül központi funkciója van az alsó, villáskulccsal jelzett gombnak, mely a menübe enged be bennünket. Jobb oldalon az iránygombok alaphelyzetben az expozíció, a fókuszálási mód, vaku és időzített exponálás beállítását teszik lehetővé, bal oldalon a hüvelykujjunkkal pedig közvetlenül elérhetjük a motívumprogramokat és a felvételi módot. A fontosabb beállítások tehát lényegében mindig közvetlenül kéznél vannak.

Amint beléptünk a menübe azonnal feltűnik, mennyire lassú a menü működése még a legolcsóbb fényképezőgépekhez képest is. Egyes lépéseknél majdnem normális a sebesség, de vannak helyzetek amikor várni kell, amilyen például a menüből való kilépés - ez a művelet szinte mindig lassú. Egyszóval emiatt idegesítő a menüben való közlekedés fotózás közben, a beállítások elvégzése, ami elég alapvető probléma. A felvételi módok között találjuk az "Intelligens Kontraszt" módot, ami tipikusan ellenfényben, a nagy kontrasztok miatti problémán hivatott segíteni. Természetesen szoftveres eljárásról van szó, alkalmazásának ára van, nevezetesen a sötét részeken megjelenő képzaj formájában. Persze főleg kevés fényben, a nagy kontrasztos fotók készítésénél van ennél nagyobb baj is, mégpedig az általános képminőség, de ne ugorjunk előre.

A BestPic alkalmazásánál a gép több felvételt készít, ami például portrézáskor lehet hasznos a csukott szemek kiküszöbölésére. A képek egymásutáni exponálásának sebességét ilyenkor szabályozni lehet. Motívumprogramok vonatkozásában a kínálat kicsit szűkös, az automata állással együtt összesen nyolc lehetőség közül választhatunk. A gépen nincs manuális ISO érzékenység beállítási lehetőség! Csak automata állás létezik, és ez a tény sajnos alapvetően határozza meg a gép besorolását. Az automatika ISO 64 és 400 közötti értéket képes alkalmazni ami szintén nagyon erős limit.

Öt féle fehéregyensúly beállítás közül választatunk, manuális lehetőség nincs. A Floureszkáló kivételével viszonylag jól működik a rendszer, a gép által készített felvételek szívilága kiegyensúlyozott. Automatikus módban időnként eltéved, de ez nem feltétlenül sorolható a gép gyengéi közé. A gép autofókusz rendszere pontos de nagyon lassú, olyan mintha valami nagyon régi fényképezőgép lenne a kezünkben. Mozgó embert vagy tárgyat lehetetlen elkapni, ehhez az érzéshez párosul még a lassú képfrissítés. Fókuszálni a gép ráadásul csak négyféleképpen tud: Automatikus (vagyis középre súlyozott), arcfelismerés, makro és végtelen, tehát nincs rajta sem többpontos sem egyéb szokásos beállítás, így a lehetőségek kezdetlegesek és erős korlátok közé vannak szabva.

Fotós szemmel furcsa, hogy van egy gép, mely híján van alapvető élességállítási funkcióknak, van viszont benne arcfelismerési funkció. Az amatőr fotós számára persze kecsegtető, vagy akár hasznos is lehet az ilyesmi, viszont a C905 esetében nem túl meggyőző a működése: átlagos fény esetében a gép körülbelül 2 méteren túl már nem "látja" az arcokat. Közelmenve javul a dolog (bár az egész folyamat így is nagyon lassú), de távolodva a modelltől egyszercsak eltűnik az arcot bekeretező kocka. Ráadásul erősen függ a dolog a fény mennyiségétől, tehát beltéren sokkal gyengébben működik az automatika, mint mondjuk verőfényes napsütésben. Személy szerint teljes jóindulattal próbáltam használni a technika ezen vívmányát, azonban a C905 esetében végül inkább kikapcsoltam és hagyományos módon, középre helyeztem a modell arcát, majd kereteztem és exponáltam.

Van viszont a gépben AF segédfény, mely kevés fényben jól szerepelt: használhatjuk automata vagy bekapcsolt módban. Ez mindenképpen egy megemlítendő pozitívum. Fénymérés vonatkozásában két lehetőségből választhatunk: van normál és spot állás, és egyetlen gombnyomással elérhetjük az expozíció beállításának lehetőségét. Ez jó. Található a menüben egy "Image Stabiliser" funkció is, ami a gyári ismertető szerint egy kézremegést kompenzáló megoldás. A dolog teljesen úgy hangzik, mintha optikai képstabilizáló rendszerről lenne szó, pedig természetesen szó sincs erről. Ehelyett az ISO érzékenység és a képzaj megnövelése történik. Jó lett volna ha a tervezők másképpen nevezték volna el, mert ez így az avatatlanoknak teljesen félreérthető a dolog.

Van viszont a C905-nek egy olyan képessége, ami talán egyetlen kiskompakt gépnek sincs: mivel a készülékben van beépített GPS modul, az elkészített képekhez képes GPS koordinátákat biggyeszteni. Talán még érdemes megemlíteni a panorámakép funkciót, mely a korábbi modellekben is megtalálható volt. Három képet készíthetünk, majd a gép magától egybeszerkeszti azokat, így egy széles panorámaképet produkálva. A minőség persze nem valami profi, de a rendszer használata egyszerű és nincs szükség szoftverre, a gép elkészíti a kész anyagot egyetlen fájl formájában. Az eredmény így néz ki:

Nagy dobásra készül a Samsung: bemutatkozik az SGH-i900

Január elején kaptak szárnyra az első híresztelések a Samsung készülőben lévő zászlóshajójáról, az SGH-i900 Pocket PC telefonról mára pedig szinte valamennyi fontos részlet .

Az i780 utána az i900 ismét egy igen figyelemreméltó készülék lesz, és nem csupán impozáns, letisztult vonalai miatt, hanem belső értékeinek köszönhetően is. Az i900 ugyanis kijelző felbontásától eltekintve minden téren a maximumot képviseli. A Samsung joggal fűzhet nagy reményeket ehhez a modellhez. Kis méretek, nagy tárkapacitás (több mint 8GB), az átlagnál jobb (bár nem VGA) kijelző, teljeskörű vezetéknélküli adatkommunikáció (EDGE, UMTS, HSDPA, WLAN, BT), valódi GPS (nem csak A-GPS) és a szükséges kényelmi szolgáltatások jellemzik. Külön érdekesség a még mindig ritkaságszámba menő 5 megapixeles beépített kamera, mellyel a Samsung a Nokia N96 és elődei számára teremt konkurenciát.

A most napvilágra került információk, már elfogadható részletességgel körvonalazzák az i900 specifikációját:

* 56 x 112 x 12.5 mm
* Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional operációs rendszer
* 8GB+128MB flash ROM
* 128MB RAM
* 3,5" transzflektív TFT érintőképernyő, 240 x 400 pixel
* GSM 900/1800/1900MHz rádió, CSD, GPRS Class 10, EDGE adatkapcsolat
* UMTS 2100MHz rádió, UMTS, HSDPA adatkapcsolat
* Rezgő hívásjelzés
* Kihangosítás
* 5-irányú navigációs blokk
* microSD, TransFlash aljzat (+microSDHC)
* USB 2.0 kliens szabványú mini-USB port
* Bluetooth 2.0+EDR
* IEEE 802.11b/802.11g (54Mbit/s) Wi-Fi
* Beépített NMEA szabványú vevőegység
* A-GPS funkció
* FM rádió RDS-sel
* 5 megapixeles autófókuszos főkamera a hátlapon
* Másodlagos VGA kamera a videótelefonáláshoz
* 1500mAh cserélhető Lítium-ion telep

Az SGH-i900 piaci bevezetése 2008. harmadik negyedévére tehető és természetesen a fenti specifikációban is történhetnek még kisebb változtatások a gyártó részéről. Addig is izgalommal várjuk a fejleményeket.

Samsung SGH-i900 részletes technikai specifikáció

Márka:

Samsung

Gyártó:

Samsung Electronics

Megjelenés ideje:

2008. július

Fizikai jellemzők

Méretek
(szél. x magas. x mély.):

56 x 112 x 12.5 mm
2.2 x 4.4 x 0.5 hüvelyk

Befoglaló térfogat:

78.4 köbcentiméter

Szoftverkörnyezet

Beágyazott operációs rendszer:

Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional

Kernel:

5.2

Mikroprocesszor

CPU:

 

Memória, Tárkapacitás

RAM típusa:

Flash ROM

ROM mérete:

8192 MB

RAM típusa:

SDRAM

RAM mérete:

128 MB

Merevlemez (HDD) kapacitása:

Nem támogatott

Grafikus alrendszer

Kijelző:

színes transzflektív TFT

Kijelző színmélysége:

18 bit/pixel (262144 árnyalat)

Kijelző felbontása:

400 x 240 (96000 pixel)

Képátló:

3.5 " (89 mm)

Megjelenítő-felület:

3" x 1.8" (76.32 x 45.79 mm)

Képpontméret:

0.1908 mm/pixel

Hangrendszer

Digitális/Analóg konverter:

sztereó , 16 bites audió mintavételezés

Analóg/Digitális konverter:

16 bites audió mintavételezés

Mikrofon:

monó

Hangszóró:

1 hangszóró (monó)

Hangkimenet:

Egyedi csatlakozó

Mobiltelefon-funkciók

Támogatott hálózatok:

GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS2100

Támogatott adatkapcsolati módok:

CSD, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA

Antenna:

Belső antenna

Hívásjelzés:

64 -szólamú csengőhang (polifonikus)

Rezgő hívásjelzés:

Támogatott

Kihangosítás:

Támogatott

Beviteli perifériák

Pozicionáló eszköz:

Érintőképernyő

Elsődleges billentyűzet:

Nem támogatott

Navigációs blokk:

5 -irányú blokk (megnyomható)

Kommunikáció és csatolófelületek

Bővítési lehetőségek:

microSD, microSDHC, TransFlash, SDIO
Maximum 32GB kapacitású memória kártyát támogat

USB:

USB 2.0 kliens, Full-Speed (12Mbit/s)
Egyedi csatlakozó

Infravörös kapu:

Nem támogatott

Bluetooth:

Bluetooth 2.0 + EDR , Belső antenna

Wireless LAN (Wi-Fi):

802.11b, 802.11g (54Mbit/s)
Belső antenna

Multimédiás telekommunikáció

Analóg TV:

Nem támogatott

Analóg rádió:

FM rádióvevő rádióvevő
Gyári headset, mint antenna

Műholdas navigáció (GPS)

Beépített GPS:

NMEA 0183

GPS antenna:

Belső antenna

Beépített digitális kamera

Főkamera:

CMOS érzékelő, 2592x1944 (5.039 MP)

Automatikus fókuszálás (AF):

Támogatott

Optikai zoom:

1 x

Makró mód:

Nem támogatott

Vaku:

Nem támogatott

Rögzíthető képformátumok:

JPG, BMP

Videórögzítés:

320x240pixel

Rögzíthető videóformátumok:

3GPP

Tápellátás

Telep:

Lítium-ion , cserélhető

Telepkapacitás:

1500 mAh

Átlagos áramfelvétel:

125 mA

Becsült üzemidő:

12 óra

További részletek

További jellemzők:

GPRS Class 10, hangvezérlés, A-GPS, Bluetooth sztereó audió profil (A2DP), videókimenet

Hírek

  • Megérkezett a piacra az apple legújabb modelje az apple ipad!
    2010-04-05 10:15:50

    Megérkezett az Apple iPad!

    Írta: KeleMan 2010. január 27.

    Megtörtént a bejelentés! Megtört a jég! Mózes, akarom mondani Steve Jobs lejött a hegyről és átadta a táblát. A felfokozott hangulatban azonban előrebocsájtom, hogy nagyon sok embernek nem tetszik. És nem ezt várta. De ezen gondolkozzunk el egy picit. Az Apple nem Neked csinálja a termékét, nem a szomszéd Pistikének, vagy Annácskának. NEKÜNK készíti a termékeket, és lehet, hogy ami nekem nem tetszik, azt Te szeretni fogod. Szóval ne húzzuk le a legelején a terméket. Az iPad-et! Merthogy ez lett az új jövevény neve.

    Nézzük egy picit a technológiai oldalát a dolognak, merthogy ez a fontos!

    Tulajdonságok:

    - Magasság: 242.8 mm
    - Szélesség: 189.7 mm
    - Vastagság: 13.4 mm
    - Súly: 0.68 kg a  Wi-Fi és 0.73 kg a WiFi+3G modell esetében
    - Kijelző: 9,7 inches LED háttérvilágítású glossy érintőképernyős felület IPS támogatással
    - Kijelző felbontása: 1024×768 pixel méretű kijelző

    - 1Ghz-es Apple A4 processzor (magas teljesítmény, alacsony fogyasztás)
    - 16GB, 32GB és 64GB-os háttérkapacitás

    A Wifi modell esetében beépített:
    - Wi-Fi (802.11 a/b/g/n)
    - Bluetooth 2.1 + EDR technológia

    A Wifi + 3G modell esetében beépített:
    - UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)
    - GSM/EDGE (850, 900,1800, 1900 MHz)
    - Wi-Fi (802.11 a/b/g/n)
    - Bluetooth 2.1 + EDR technológia

    Emellett még tartalmaz:
    - beépített iránytűt
    - beépített mikrofont és hangszórót
    - 30 tűs Dock csatlakozót
    - 3,5mm-es fejhallgató kimenetet

    Lesznek hozzá megvásárolható kiegészítők is. Az egyik egy billentyűzettel egybeépített dokkoló, míg a másik egy olyan védőtok, amellyel akár meg is dönthetjük az iPad-et!

    Magáról a készülékről nem tudok sok mindent mondani. Az Apple.com oldalán található videó tanúsága szerint nagyon gyors az eszköz. Nekem viszont baromira vastagnak tűnik a kijelző és a szélek közötti keret vastagsága, ami összességében szerintem rontja az összképet. Inkább tűnik egy digitális képkeretnek az egész, mintsem egy tábla gépnek. A keynote-on bemutatott kiegészítők azonban nagyon meggyőzőek. És van még valami, ami meggyőzött. Ez pedig nem más, mint az eszköz ára!

    A készüléket rendre várhatóan a következő árakon tudjuk majd megvásárolni.

    Természetesen lesz iTunes támogatás. A szoftverfejlesztők részére elérhetővé válik az új SDK (Software Development Kit) is, amellyel kifejezetten az iPad-ra lehet fejleszteni. És ami a legfontosabb, jön az iBook Store, azaz több százezer könyv válik elérhetővé digitálisan is. Az Apple több neves kiadóval szerződött, tehát a sikerkönyvek elérhetősége garantált!

    A legérdekesebb azonban talán az, – amit egyébként a hivatalos Keynote-on be sem mutattak – hogy a sima WiFi-s készülék kinézete az alábbi…

    …míg a WiFi + 3G-s modell tetején egy hatalmas fekete “üreg” éktelenkedik, ami számomra sajnos rontja az összképet. Nyilván azt is fontos tudni, hogy mivel a készülék háza fém és nem műanyag, – mint az iPhone esetében – ezért valahogy muszáj kommunikáljon a 3G-s hálózatokkal, így aki 3G-s modellt kíván vásárolni, annak egy kis kompromisszumot kell kötnie a dizájn terén.

    A készülék tetején a már ismert Sleep/Wake button és a 3,5mm-es fejhallgató kimenet, míg az iPad alján a 30 tűs dokk csatlakozó és a hangerő szabályozó gombok találhatóak. Az iPad elején a már elmaradhatatlan Home gomb.

    Egyelőre nagy vonalakban ennyi az iPad-ról! Amint új infók birtokába kerülünk természetesen megosztjuk veletek. Steve Jobs türelmünket kérte azzal kapcsolatban, hogy mikor is vehetjük a kezünkbe a készüléket. Vélhetően tehát valósak lehetnek azok a pletykák, hogy nincsenek teljesen kész még az eszközzel. De pár hónapot kibirunk még? Vagy nem? Ti, hogy látjátok?

Szavazás

mi a legujabb okostelefon neve?
samsung galaxy spice
samsung monte
Asztali nézet